Gde smo » Kontakt * Contact

7 days until:
Astra liga (25.08)

Pred sam početak pripremnog perioda za predstojeću sezonu osvrnućemo se na uspehe postignute u protekloj godini.

Veslački klub Crvena zvezda – Beograd je matični klub uspešnih reprezentativaca, državnih prvaka i sjajnih ekipnih pobednika. Svi zajedno funkcionišu kao sjajan tim, iskustva se prenose, veslači spremniji izlaze na stazu, sto se vidi i njuhovim rezultatima.

Dugogodišnje iskustvo u klubu i veliki broj medalja oko svog vrata nosi Dusan Slavnić, reprezentativac Srbije u skifu i Državni prvak u istom. Drugi član seniorskog tima i reprezentativka, Jovana Arsić, na šampionatu Srbije ponela je kući zlatnu medalju.

Državni prvaci postali su još i Iva Lazić i Maša Bezbradica u dubl skulu za kadetkinje, Aleksa kostić, Aleksa Mohor, Matija Lazić i Vuk Kašiković u četvercu skul za pionire, Nina Vizi i Marta Popović u dubl skulu za pionirke i naš veteran Stojan Stojanović u skifu.

Iako su vicešampioni, veliku pažnju privukao je kadetski osmerac u sastavu: Julijan Simonović, Jovan Ljuna, Nikola Stevanić, Aleksandar Grbić, Stefan Šavrljuga, Janko Milić, Ognjen Mitrović i kormilar Boško Kostić. Obaranjem državnog rekorda momci u čamcu su pokazali jaku volju, spremnost i želju za uspehom ka višim ciljevima. Pored kadetskog tu je i pionirski osmerac, Predrag Cvetković, Danijel Dalifi, Andrija Jeftić, Ilija Nedović, Petar Bojović, Matja Muškatirović, Nemanja Graovac, Viktor Popović i kormilar Nemanja Sirković. U kombinaciji sa veslačicama iz VK Grafičar i VK Zrenex našle su se Ana Jokić, Mina Savić, Nataša Đorđević i Nina Vizi.

Srebrne medalje su jos poneli i veslači u disciplinama skif za kadetkinje (Minja Vizi), skif za kadete (Slavko Savić), četverac skul za juniorke (Ana Jokić, Iva Lazić, Minja Vizi, Maša Bezbradica), četverac skul za kadetkinje (Marta Popović, Minja Vizi, Iva Lazić, Nina Vizi), dubl skul za juniore (Veljko Milovanović, Boris Dimitrijević), četverac sa za pionire (Nikola Ljuna, Pavle Milić, Nikola Ristić. Jovan Hrnjak i kormilar Miloš Belović), četverac skul za juniore (Slavko Savić, Veljko Milovanović, Nikola Bakoč, Boris Dimitrijević) i veteran u skifu (Mihajlo Vujasinović).

Treća mesta zauzele su posade dvojca bez kormilara za seniore (Aleksa Popović, Nikola Cvetić), Dubl skul za seniorke (Jovana Arsić), Četverac bez kormilara za seniore (Dušan Slavnić), četverac bez za kadete (Janko Milić, Petar Šavrljuga, Slavko Savić, Ognjen Mitrović), Osmerac za juniore (Božidar Nikolić, Petar Šavrljuga, Nikola Uverić, Luka Ristić, Julijan Simonović, Nikola Bakoč, Janko Milić, Luka Lazarević i kormilar Boško Kostić) i četverac bez kormilara za juniore ( Petar Šavrljuga, Ognjen Mitrović, Nikola Uverić. Luka Lazarević).

Pored ovih uspeha Crvena zvezda je bila i ekipni pobednik veslačke regate na Paliću, Vojvodina Open.

Naravno ništa ovo ne bi bilo moguće bez trenerskog sastava koji čine Dušan Kovačević, Miloš Čudić, Miloš Tomić, Igor Lončar. Takođe i stručnog tima koji čine Branko Todorović, trener snage, Isidora Ivanović, psiholog, Milan Babić, lekar. 

Sastavni deo trenerskog tima u protekloj sezoni bio je i Bojan Krdžić. Imali smo tu čast da ga ispratimo za Francusku u nastavku njegove trenerske karijere.

Veslački klub Crvena zvezda Beograd počinje sa pripremama za sledeću sezonu i sprema nešto novo u kategorizaciji članova. 

Autor. Uroš Vojnović

Aktuelno

Godišnja članarina

09 januar 2018
Godišnja članarina

Dragi članovi, Pozivamo vas da uplatite godišnje članstvo za 2018. godinu, i to: Za takmičare i za sve koji plaćaju mesečne članarine 1.500 dinara Za sve članove koji ne plaćaju...

Priznanje za "Veslaj za svoju školu"

02 mart 2018
Priznanje za "Veslaj za svoju školu"

U tradicionalnom izboru najboljih pojedinaca i klubova u protekloj godini, SD Crvena zvezda i Zvezdina revija su za akciju godine proglasili "Veslaj za svoju školu" Beogradska hronika i VK Crvena...

Sedam medalja u Zagrebu!

17 april 2018
Sedam medalja u Zagrebu!

Veslači Crvene zvezde osvojili su sedam medalja na prestižnoj interacionalnoj regati "Croatia Open" i na najbolji mogući način otvorili veslačku sezonu 2018! Regata u Zagrebu bila je prva izborna regata...

Šampioni BIR-a!

21 maj 2018
Šampioni BIR-a!

VESLAČKI TIM CRVENE ZVEZDE JE EKIPNI ŠAMPION BEOGRADSKE INTERNACIONALNE REGATE! Našem Klubu je pripalo 10 zlatnih medalja, kao i pregršt srebrnih i bronzanih. Kadetski tim u muškoj i ženskoj konkurenciji...

ZVEZDINI VESLAČI NA SVETSKOM KUPU

03 jun 2018
ZVEZDINI VESLAČI NA SVETSKOM KUPU

Jovana Arsić i Nataša Zarić su nastupale u dvojcu bez kormilara, 2- SW.  To je naša nova posada i vrlo su se ravnopravno trkale  sa većinom ekipa. U trci malog...

96 GODINA KLUBA

06 jun 2018
96 GODINA KLUBA

6. jun 1922. - 2018. Čestitamo svim članovim. 96. rođendan Kluba.  U subotu 9. juna (pomereno na 16.6 zbog najave lošeg vremena), od 9 do 12 časova, organizujemo ispred Kuba...

NAŠI VESLAČI NA PRVENSTVU FRANCUSKE

07 jun 2018
NAŠI VESLAČI NA PRVENSTVU FRANCUSKE

Višegodišnja saradnja našeg Kluba i Francuskog Kluba "ACBB" iz Pariza nastavlja se i ove godine. Naši najbolji veslači Seniori i juniori su otišli da veslaju za naš prijateljski klub iz Pariza...

63. internacionalna regata Bled 2018

18 jun 2018
63. internacionalna regata Bled 2018

Vukašin Pivač i Dušan Slavnić posle pobede u subotu trijumfovali i u nedeljnom finalu seniorskih dubl skulova na 63. internacionalnoj regati – Bled 2018. Zvezdin juniorski dubl skul potvrdio plasmansku...

Deseto mesto na svetu za Jovanu i Natašu

25 jun 2018
Deseto mesto na svetu za Jovanu i Natašu

Deseto mesto na svetu ostvario je naš ženski dvojac Nataša Zarić, Jovana Arsić, na Svetskom kupu, koji je u nedelju, 24. juna 2018, završen u Austriji. S rezultatom 7:28.49 prošle...

EKIPNI POBEDNICI VOJVODINA OPEN 2018!

01 jul 2018

Rang lista 56. internacionalne regate „Vojvodina Open“ EKIPNI POBEDNICI VOJVODINA OPEN 2018! 10 zlatnih medalja za Zvezdu! Posted by Veslački Klub Crvena Zvezda-Beograd on Sunday, 1 July 2018

Juniorski tim na Fisa Rowing Kamp i SP, Račice, Češka

02 avgust 2018

Naš juniorski tim sa trenerom Tomićem trenira u elitnom FISA Rowing Camp o trošku Svetske veslačke federacije. Otišli muški dubl Slavko Savić, Boris Dimitrijević/, ženski dvojac /Iva Lazić, Minja Vizi/...koji...

Saradnja sa klubom Chiemsee iz Nemačke

02 avgust 2018

U okviru svoje ture do Crnog mora, veslači Chiemsee kluba iz Nemačke, kao završnu tačku ovogodišnje etape izabrali su...Posted by Veslački Klub Crvena Zvezda-Beograd on Friday, 3 August 2018

Završne pripreme za izbornu regatu za Balkanijadu na Srebrnom jezeru

02 avgust 2018

Zvezdinu kadetsku postavu /dubl skul Petar Šavrljugu, Aleksandar Grbić zatim četverac bez Miloš Graovac, Milan Ibročić, Jovan Ljuna i Boško Kostić uporedo sa kadetskom skul reprezentacijom Srbije gde su sa...

Kontinuitet nastupa na najvećim i najznačajnijim takmičenjima

03 avgust 2018

Milica Slijepčević i Dule Slavnić, Veslači Crvene zvezde nastavljaju sa kontinuitetom nastupa na najvećim i najznačajnijim takmičenjima ove sezone. Posle Svetskog prvenstva za seniore do 23 godine, u poljskom Poznaju,...

Klupske vesti

03 avgust 2018

Veslači Crvene zvezde nastavljaju sa kontinuitetom nastupa na najvećim i najznačajnijim takmičenjima ove sezone. Posle Svetskog prvenstva za seniore do 23 godine, u poljskom Poznaju, gde su boje našeg kluba...

Exellence

03 avgust 2018

Danas su nasi veslaci prisustvovali prvom sastanku i predavanju OVEP-a (Olympic Values Education Program), organizovanom od strane Medjunarodnog Olimpijskog Komiteta. Na ovom sastanku su kroz igru i predavanje svim veslacima...

Svetsko prvenstvo za juniore, Račice, Češka

13 avgust 2018
Svetsko prvenstvo za juniore, Račice, Češka

Na Svetskom juniorskom prvenstvu u veslanju, u Račicama (Češka), boje Srbije branili su veslači i veslačice Crvene zvezde, Slavko Savić, Boris Dimitrijević u dubl skulu i Minja Vizi i Iva...

Naše posade za međunarodna takmičenja u nastavku sezone

13 avgust 2018

Seniorska posada za nastup na Evropskom prvenstvu za seniore U23: 2X SMB - Dušan Slavnić (VKCZ), Igor Đerić (VKP). Juniorske posade Srbije (VKCZ) za Prvenstvo Balkana: 1. 2X JM -...

Weather, 15 December
Belgrade Weather
0

High: 0° Low: -3°

Humidity: 97%

Wind: WSW - 7 KPH

Address: Ada Ciganlija 5, Beograd, Srbija
E-mail: vkczvezda@vkczvezda.rs;
Telephone: +381 63 202758;