BIR 2019

BIR 2019
05 May

Prvog dana Beogradske internacionalne regate smo bili svedoci izuzetno borbenih i zanimljivih trka.

Kompletne rezultate Beogradske internacionalne regate – Trofeja Beograda možete preuzeti OVDE

U pionirskoj konkurenciji naša najbolja pionirska ekipa,dubl skul Marko Stojnić i Filip Milanović je osvojio srebrnu medalju sa odličnim vremenom 3:31,iza odlične posade VK Partizan.Ovo vreme ima još veću težinu ako napomenemo da se naši dečaci ozbiljno približavaju vremenu njihovih klubskih kolega, Šavrljuge i Savića koji su na državnom,te 2015 išli 3:21.U kadetskom skifu Nemanja Šajatović je osvojio srebrnu medalju u skifu i nastavio svoj put ka najbržem skifu u Srbiji.Posle te trke je zajedno sa klubskim kolegom Aleksom Mohorom nastupio u dublu i zauzeo 4.mesto.Ovo je bio sasvim zadovoljavajući rezultat s obzirom na to da su obojica pre ove trke imali trke skifova i ,,noge su im bile teške”.U dvojcu za kadete mali Graovac i mali Popić su nas obradovali jos jednom bronzom,a tik iza njih su završili mali Pera i mladji u plemenu Šavrljuga,Novak.
U juniorima smo prisustvovali pravoj reviji Zvezdinih skifova u finalu gde smo imali čak 4 Zvezdina predstavnika!Pravu borbu su pokazali Džoni i Bole i ostali tik ispod crte za medalje,a uporedo smo prisustvovali pravom budjenju u veslačkom smislu Savića i Šavrljuge koji si uzeli srebro,odnosno bronzu.Tri sekunde ispred Savića je završio izuzetno brz veslač VK Danubius 1885 Ivan Katić.
U seniorima Fića je zauzeo peto mesto u skifu u izuzetno zanimljivoj trci.Naš povratnik Velja i stari vuk Ozren su osvojili bronzu u dvojcu.Posle te trke oni su zajedno sa Ivkovićem i Graovcem ugrabili bronzu u četvercu bez.
Naše takmičare sutra očekuje drugi dan regate,a mi od njih očekujemo da na svakoj trci daju sebe i da na pravi način odbrane čast Crvene zvezde!